Czym jest czas?

Podziel się tą treścią:Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone

Czym jest czas?

Czas jest naszym największym aktywem, dobrem, skarbem, wartością – sam wybierz, czym jest dla Ciebie. Pieniędzy jest nieograniczona ilość. Wszędzie. Czasu mamy tylko 24 godziny. Każdy! I biedak, i milioner. I lekarz, i treser lwów. I papież, i dostawca mleka. Tyle samo czasu masz Ty i tyle samo czasu miała Matka Teresa, Michał Anioł, Albert Einstein a nawet żarówka EdisonThomas Edison, który mając tylko 24 godziny na dobę wynalazł znacznie ponad 1200 opatentowanych wynalazków, z czego same próby wynalezienia żarówki zajęły mu podobno ponad 10 000 razy. Ten sam czas, jednak różne jego wykorzystanie.

Czasu nie rozciągniesz, nie oszukasz, nie zatrzymasz, nie zwolnisz ani nie przyspieszysz, nie kupisz go na aukcji i nie pożyczysz od znajomego.

Czym jest czas?

Możesz mierzyć czas zegarkiem, telefonem, stoperem, klepsydrą. Możesz też mierzyć go ilością przeżytych chwil, oby jak najwięcej tych pięknych. Chwile czasu, ubrane w otoczkę wydarzeń, budują Twoje wspomnienia. Masz ich z pewnością wiele. Na pewno pamiętasz, jak chodziłeś do szkoły, pamiętasz narodziny dzieci, może ślub, imprezę z najlepszymi przyjaciółmi, pierwszy lot samolotem, pierwszy pocałunek. Tak wiele wspomnień. Czym jest czas? Twoim życiem…

Czy jednak zdajesz sobie sprawę z tego, że wspomnienia, które będziesz pamiętać za rok, za dziesięć lat lub na koniec życia, tworzysz dzisiaj? Dokładnie tak. Wszystko, co robisz dzisiaj buduje Twoje przyszłe wspomnienia z przeszłości.

Jeśli dzisiaj chodzisz do pracy, której nienawidzisz, pokłóciłeś się z partnerką, siedzisz po kilka godzin przed telewizorem, podupadasz na zdrowiu, nie masz dzieci, nie masz pieniędzy, nie masz czasu… To jakie wspomnienia będziesz mieć za „X” lat?

Każdą chwilę możesz przeżyć inaczej, możesz gospodarować czasem, nauczyć się skutecznego nim zarządzania, możesz dzięki temu więcej zarabiać i mieć lepsze relacje z bliskimi. Czy warto? PEWNIE, ŻE WARTO!

Możesz zawsze stwierdzić, że odzyskiwanie czasu zajmuje zbyt wiele czasu i Ty nie masz na to czasu. ale zapewne już widzisz absurd i niedorzeczność poprzedniego zdania. Czym jest chwila cięższej pracy, którą musisz włożyć, by coś pozmieniać, wobec kilkunastu, a może kilkudziesięciu lat, które są jeszcze przed Tobą? To tylko mgnienie oka, a zmiana nawyków na lepsze też może być miłym wspomnieniem.

Jak zrobić to skutecznie? Przeczytaj koniecznie poniższy poradnik, który znacznie uprości Twój pogląd czym jest czas i pozwoli odzyskać minimum 2 godziny dziennie.

czym jest czas - 2 godziny - kliknij

WAŻNE: wysyłamy bezpłatne porady i niespodzianki – zapisz się koniecznie.

lub
Podziel się tą treścią:Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *